- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "Cumhur İttifakı diğerlerinden farklı olarak şahsımı ortak cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etti. Diğer ittifaktaki her parti ise ayrı cumhurbaşkanı adayı çıkardılar. Böylece bu ittifakın ülkenin yönetimine talip olmak için değil, taktik bir amaçla kurulduğu ortaya çıkmış oldu" - "Biz her zaman olduğu gibi milletimizin karşısına yine riyasız, hesapsız, kitapsız, tamamen hasbi bir şekilde çıkıyoruz" - "Her gün bir veya iki ilde mitingimizi yapacak, ayrıca iftar programları ve televizyon programlarıyla seçimlere kadar durmadan çalışacağız"

Kategori Genel
- MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: - "Bu zorlu seçim yarışında meselemiz Türkiye olsun. Kendi varlıklarımızı koruyarak ama davamızın, Türkiye sevdamızın, hakettiği ve aslında mecbur kıldığını yapalım, birleşelim" - "Kriz çığırtkanlığının marifet sayıldığı şu günlerde, ekonominin lokomotif gücü biz işverenlerin güçlenerek varlığını sürdürebilmesi ancak sürekli bir huzur ve istikrar iklimiyle mümkündür"

Kategori EKONOMİ
- Ekonomistler, Merkez Bankası'nın faiz kararının Türk lirası varlıklar açısından olumlu olacağını değerlendiriyor - AA Finans Analisti ve Ekonomist Bürümcekçi: - "Merkez Bankası 300 baz puanlık iyi bir tepki verdi. Enflasyonun yükseleceği nokta dikkate alındığında bu faiz artışı yeterli diye düşünüyorum" - İş Portföy Başekonomisti Sezgin: - "Merkez Bankası'nın Fed ve yurt içinde seçim öncesi oluşan belirsizlik kaynaklı risklerin farkında olduğunu ve gelecek dönemlerde de benzer adımların atılmasından imtina edilmeyeceğini düşünüyoruz" - Halk Yatırım Araştırma Direktörü Tokalı: - "Faiz artırım seviyesi beklentileri karşıladı. Bundan sonraki adımın sadeleşme yönünde gelmesi, son dönemde negatif ayrışmanın ciddi seviyelere ulaştığı TL varlıklardaki toparlanmanın hız ve boyutunun kalıcılığı konusunda oldukça destekleyici olacaktır" - QNB Finansinvest Başekonomisti Kanlı: - "Faiz artışının ardından önümüzdeki dönemde faiz politikasında sadeleşme gündeme gelecektir"

Kategori EKONOMİ
- Başbakan Binali Yıldırım: (1) - "Hükümet iş başındadır, konularına hakimdir, mali politikalarda zerre kadar sapma yoktur" - "Türkiye dik durduğu için milletinin, bölgedeki halkların hakkını hukukunu koruduğu için hazımsızlık var. Olay bundan ibaret yoksa ekonomik gerçeklik bakımından gelişmiş ülkelerin daha önünde bir Türkiye var" - "Bu sene ilk 4 ayda 8 milyon civarında misafir geldi Türkiye'ye. Yıl sonunda inşallah 40 milyona ulaşmış olacağız" - "Türkiye, serbest ekonomi uygulayan bir ülkedir. Dolayısıyla bu durumun değişmesi söz konusu değildir" - "Bizim son 10 yılda sağladığımız istihdam, AB'nin bütün ülkelerinin sağladığı istihdamdan daha fazla"

Kategori Politika